Klient specializující se poskytování virtuálních sídel pro společnosti se potýkal se zákazníky, kteří nereagovali na výzvy k úhradám faktur, a to jak nově vystavených, tak také těch po splatnosti.

Nejprve nás poptal, abychom mu vytvořili příslušný scénář – propojení Fakturoidu s SMS brány GoSMS přes nástroj Integromat (nyní Make.com).

Bohužel tento scénář nefungoval na 100 %. API obou služeb s sebou prostřednictvím třetí strany nekomunikovaly tak, jak by měly. Stávalo se, že SMS v případě chybějících kontaktů chodily někomu jinému, pletly se u špatně zadaných telefonních čísel a podobně. Proto jsme po dohodě s klientem přistoupili k tvorbě přímého napojení. Co propojení Fakturoid – GoSMS umí?

Do pěti minut od vystavení faktury aplikace pošle zákazníkům SMS upozornění, že jim byla právě vystaveny faktura. V SMS je odkaz na fakturu mna webu Fakturoidu, kde ji mohou snadnou stáhnout. 

Druhá část aplikace pak buď jednou denně, nebo ve vámi vybraný den jednou týdně, projde všechny faktury, které jsou po splatnosti a odešle jejich příjemcům SMS s upomínkou. To se děje ve stejném intervalu do doby, než ji zákazník uhradí nebo ji vy stornujete.

Report v administraci GoSMS vám přehledně ukáže všechny odeslané SMS.

Provoz aplikace vychází na 299 Kč za měsíc při tříměsíčním intervalu, ještě výhodnější je při platbě na půl roku (199,-/m) a pokud si ji objednáte na celý rok, dostanete od nás dva měsíce zdarma, roční předplatné tak stojí pouze 1990 korun. Objednané období se automaticky prodlužuje za stejných podmínek do doby, než službu vypovíte.

Zaujaly vás SMS upomínky na faktury z Fakturoidu po splatnosti? Stačí když vyplníte níže uvedený formulář a aplikaci vám spustíme do dvou pracovních dnů.

Objednejte si propojení Fakturoid a GoSMS pro připomínky nových faktur a upomínek faktur po splatnosti ještě dnes:

Nastavení API klíčů z aplikace GoSMS

Klient ID a Klient Secret najdete na stránce https://app.gosms.eu/selfservice/api/
Klient ID a Klient Secret najdete na stránce https://app.gosms.eu/selfservice/api/
Na stránce https://app.gosms.eu/selfservice/channel/ prokliknete na vámi vybraný kanál, z něhož chcete SMS odesílat a otevřete UPRAVIT. Z URL adresy zkopírujete číslo mezi lomítky channel/ a /edit – např.: https://app.gosms.eu/selfservice/channel/123456/edit = uložili byste 123456

Nastavení API klíčů z aplikace Fakturoidu

Slug je zkratka firmy, kterou vám vygeneroval Fakturoid při registraci. Otevřete si https://app.fakturoid.cz/login, přihlaste se a z URL adresy zkopírujete slovo mezi lomítky .cz/ a /dashboard – např.: https://app.fakturoid.cz/croseta/dashboard = uložili byste croseta
Ten najdete na stránce nastavení, po prokliku vpravo nahoře na název firmy a pak ozubené kolečko. Mail je napsaný vpravo nahoře na stránce pod vaším jménem.
Jakmile na téže stránce prokliknete na uživatelský účet (pod mailem), v polovině stránky najdete API klíč.

Nastavení odesílání

SMS pro faktury po splatnosti budou v tomto intervalu odesílány až do doby než budou uhrazeny nebo stornovány.

Objednávka a platba

Tvorba webových stránek: Webklient